Téma týdne: Cestování

24. června 2012 v 21:27 | Dottie |  Téma týdne
Cestování.. No popravdě nečetla jsem ještě ani jeden článek na toto téma týdne, ale nejspíš většina z vás píše o tom, kde byla a jaká místa by chtěla navštívit. Takže já nebudu žádná výjimka.

Když mi bylo šest a my byly ještě šťastná a hlavně úplná rodina, jezdili jsme každý rok na dovolenou. Tou dobou bylo normální jezdit hlavně na jih Evropy, takže dál jsem se nikdy nepodívala. Jezdili jsme hlavně do Chorvatska, Itálie apod. A taky každou zimu na hory, kde jsme měli pronajatou vlastní chatu. Byli jsme taková parta rodin, asi 4 rodiny. To byly nejkrásnější roky mýho života a proto mě dost mrzí, že si na to moc nepamatuju.. přece jenom jsem byla hrozně malá.

Od tý doby co se moje rodiče rozvedli, jsem byla na pořádný dovolený jenom dvakrát a to je na 19let žalostně málo. Nehorázně závidim všem lidem, kteří píšou články o tom, jak to bylo skvělý u moře, nebo když nějaký známý ukazujou svoje fotky z cest.. Brečela bych, protože nejsem člověk, který vydrží dlouho na jednom místě a cestování mě hrozně baví a vážně jen toužím po tom, poznávat nové kultury..

Nejúžasnější dovolená, kterou si pamatuju, byla v Anglii. Byl to sice školní výlet se základkou, kdy jsme polovinu cesty strávili v autobuse, ale i tak to bylo prostě nepřekonatelný. Od tý doby Anglii miluju, ale už jsem se tam nikdy nedostala. Ale to se doufám jednou změní! Mam odsud spoustu nádherných zážitků.

Ta druhá dovolená byla v Maďarsku (už v roce 2007).. Bylo to po hrozně dlouhé době, co jsem zase viděla nekonečně modrou plochu, i když to bylo jen jezero.. Ale to mi nevadilo, byly tam pláže, voda, zmrzlina, hrady z písku, šlapadla, teplo, prodavači solené kukuřice. Večer jsme chodili po těch úžasných uličkách plných hudby, jídla a zábavy a nakupování. A v tu chvíli jsem si taky připadala šťastná.

Na tu druhou dovolenou mě vzal mámy expřítel. Jenom díky němu jsem se podívala do tolika zemí. Nebyly to sice uplné dovolené, ale jelikož on jezdí s kamionem, bral mě každý rok sebou a projeli jsme toho spoustu, i když jsem neviděla památky a nekoupala se v moři, ale zážitků bylo taky dost. Nebylo to vždycky lehké, protože takový život v kamionu je někdy pěkně otravný.. Ale díky němu jsme viděla Německo, Slovensko, Polsko, Rakousko, Belgii, Francii a Španělsko, sice jen okrajově, ale aspoň, že tak. Navíc s námi podnikal i spousty výletů - viděli jsme koncentrační tábory, různé hrady, mosty nejenom v České republice a taky nás vozil po nákupech do Německa.

To se nedá srovnávat s mým tátou. Jasně, každý rok mě bere na hory. A to i přesto, že každý rok vyloženě škemrám o to, že tam nechci. Bytostně nenávidim lyžování, ale stejně musim. Jsem fakt ráda, že jsem plnoletá a tenhle rok už nepojedu :D. Jasně, občas mě taky někam vzal, hlavně když jsem byla menší a ten rozvod rodičů byl čerstvej.. Jezdili jsme spolu na výlety po horách, po zámcích, do ZOO, několikrát jsme byli v chatkách, ale pak se na mě dost vykašlal. Prostě nemůžu překousnout to, že svoji první přítelkyni vzal k moři a dvakrát do Egypta. Se svojí druhou nynější přítelkyní si užívá na dovolené v Chorvatsku.

No a my s mámou jaksi nemáme vůbec peníze na nějaký cestování a ani na dovolenou tady. Takže celý prázdniny strávim doma, bohužel..
 


Aktuální články

Reklama