Téma týdne: Seriály

28. června 2011 v 20:34 | Leela |  Téma týdne
Nenapadlo mě nic jiného k tomuhle tématu, než Vám tady udělat výčet mých oblíbených seriálů. Ze začátku jsou takové ty starší, na které jsem koukala jako menší a posouvá se to k těm novějším. Zajímavé, že skoro všechny jsou americké :D. Jako malá jsem ještě koukala i na české seriály a pohádky, ale už si vůbec nepamatuju jejich jména :D, pak na Pokémony, Digimony, Rychlou rotu, Scooby Doo, Spongeboba Toma a Jerryho a na všechny možné Disney seriály. Občas skouknu i nějaké díly anime, většinou Naruto, Ouran High School nebo Bleach. Teď koukám z českých seriálů maximálně občas na Ulici, jinak Ordinace a jí podobné seriály jdou mimo mě, Horákovi byli taky skvělý, snad jedinej z českých seriálů.

Sedmé nebe
Zbožňovala jsem tenhle rodinný seriál. Vypráví příběh rodiny reverenda Camdena, jeho manželky a sedmi dětí a o jejich každodenních radostech a starostech. Natáčel se po deset let, takže všechny postavy se od začátku do konce neuvěřitelně změní.

musím Vám sem dát tohle srovnání, ten kluk byl zlatej už jako malej a když vyrostl.. áách ♥ :D

Můj přítel Monk
Kdo by neznal trochu poťouchlého detektiva Monka? Má fobii z lidí, z davů, z výšek, mléka, mikrobů,.. Na druhou stranu ale svojí geniálností a paměťovými schopnosti vyřeší snad každý případ a pošle do vězení každého zločince. Odešel od policie, ale stále pomáhá při řešení složitých případů. Nehne se bez Sharony, jeho ošetřovatelky, ale i kamarádky. Nejvíc ho trápí smrt jeho manželky Trudy, která zemřela za nevyjasněných okolností.

Komisař Rex
Známa dvojice pes a jeho páníček detektiv. Miluju psi, takže tohle byla vždycky moje oblíbená detektivka. Vystřídalo se tu hodně detektivů, nejlepší byl Alex ♥. Když některý z nich umřel, já u toho dycky brečela :D.

Věřte - Něveřte
Možná ne uplně seriál, ale v každém dílu pět krátkých povídek. Divák se měl rozhodnout, jestli jsou pravdivé či nikoliv. Bavilo mě to. Vždycky po obědě, jsme s mámou sedly k televizi a hádaly. A někdy nevěřily svým očím. Bavilo mě jako malou se bát. Vlastně mě to baví dodneška, jen jsem Veřte - Nevěřte vyměnila za drsnější horory :D.

Čarodějnice školou povinné
Taky úžasný seriálna který jsem vždycky koukala, ale už dost starý. Mildred není z čarodějnické rodiny, ale přesto se dostane na čarodějnickou akedemii pro dívky, která patři slečně Krákavé. Není zpočátku zrovna dobrá studentka, nedaří se jí létaní na koštěti, ani míchání lektvarů. Je ale kamarádská a proto si tu najde spoustu kamarádek, kromě Ethel Svatouškové, se kterou si zrovna do oka nepadne.

Čarodějky
Tři sestry Prue, Paiper a Phoebe Halliwellovy po smrti své babičky zjišťují, že jsou čarodějky. Mají "moc tří". Jejich poselstvím je bojovat proti démonům z podsvětí a zachraňovat nevinné. Prue v jedné sérii umírá a moc tři pak obnovuje nevlastní sestra Paige.

Sabrina - mladá čarodějnice
Sabrina je mladá poloviční čarodějka žijící se svými dvěma tetami a Salem mluvícím kocourem, který se ještě jako člověk snažil ovládnout svět. Sabrinu jsem taky vždycky zbožňovala, pamatuju si jak moje kámoška měla její časopisy a já je uplně všechny přečetla a dycky u ní na návštěvě jsem nedělala nic jinýho :D.

Chůva k pohledání
Maxwell Sheffield nedávno ovdověl a musí se sám starat o své děti. Do toho zazvoní na jeho dům profavačka kosmetiky Fren, o které si Maxwell myslí, že ji poslali z agentury na hlídání dětí. Vtipný seriál, nejlepší je sluha Niels a taky Fren, líbí se mi její extavagantnost.

Krok za krokem
Frank Lambert a Carol Foster se vezmou, oba však mají ze svých prvních manželství děti. Ty se postupně seznamují a i kdxyž se zpočátku nesnesou, stane se z nich skvělá rodina. Další komediální americký seriál. Ale mám ho ráda :).

Sběratelé kostí
Kůstka a Booth. Známa dvojice ze seriálu Sběratelé kostí. Antropoložka a detektiv dávají své sílý dohromady a podílejí se na vyšetřování vražd. K tomu jim pomáhájí kolegyně Angela a asistenti Zack A Hodgins. Jedna z mých oblíbených kriminálek.
Odložené případy
Speciální jednotka z oddělení vražd Filadelfského policejního úřadu se zabývá řešením odložených případů, často z velmi daleké minulosti. Další z mojích oblíbených kriminálek. Hodně na mě působí, to spojení budouctnosti a přítomností, často postavy, které si něco přály, byly zavražděny a jejich přání se jim už nevyplnilo. A vždycky na konci se postava přenese právě jako vzpomínka do přítomnosti a u toho se mi dycky chtělo brečet :D.

Teorie velkého třesku
Komedie ze světa mladých fyziků - Leonard, Sheldon, Howard, Rajesh. Do stejného baráku kde bydlí se přestěhuje Penny, krásná ale podle naší čtyřky trochu hloupá. I když mají odlišný humor, než "normální" lidi, tak tenhle seriál je skvělej. A zbožňuju Sheldona ♥ :D.
Simpsonovi
Žlutá rodinka ve složení Homera jaderného technika milujícího donuty a fastfood, Marge starostlivé matky, kterou poznáte podle jejích modrých vlasů, rošťák Bart jehož koníčkem je jízda na skateboardu, sledování televize a vymýšlení všelijakých srandiček, Líza intelegintní dívka, bojující za prává zvířat, vegetariánka, vzorná žákyně a hráčka na saxofon a nakonec roční Maggie. Má cenu říkat víc? Myslím že tuhle rodinku a její jedinečný humor všichni znáte ;).

Futurama
Stejný tvůrce Simpsonových vytvořil i seriál Futurama. Hlavní postavou je smolař Fry, který v roce 1999 spadne do mrazáku v kryogenické laboratoři, je zmražen a probudí se až po 1000letech v roce 2999 v Novém New Yorku. Setkáme se tu s dalšími postavami - jednooká kráska Turanga Leela, obhroublý robot Bender, šílený vědec Prof. Hubert J. Farnsworth, mimozemský humr Zoidbergr, jamajčan Hermes Conrad, číňanka Amy pocházející z bohaté rodiny.

Hannah Montana
Netvrdim, že jsem jí vždycky měla ráda. Ne vůbec. Až teď jsem skoukla film a začala koukat na seriál a líbí se mi :). Hannah neboli Miley žije dvojí život. Ve škole je normální dívka a večer se s ní stává popová hvězda Hannah Montana, kterou všichni milují.

A jaké jsou Vaše oblíbené seriály?

 


Komentáře

1 *Lella-Zee* *Lella-Zee* | Web | 28. června 2011 v 21:04 | Reagovat

Koukám, máme toho hodně společného. Jo, Sedmé nebe... Na to se pamatuju, úžasné. ten kluk, s tím psem. Muj nejoblíbenješí. jen už si nepamatuju, jk vyrustal.

Monk, nejvíc. Komisař Rex - německý ovčák je můj nejoblíbenější, žeru od mala :)JO a sabrina.. to je.. lahoooda..^^ proste serialy jsou božíííí [:tired:]

2 LonelyGirl LonelyGirl | Web | 28. června 2011 v 21:14 | Reagovat

Až po tú poslednú to máme spoločné ;)
Věřte - Něveřte páni to ked som furt pozeravala, potom som sa aj bála :) ešte ked som bola malá :P uplne spomienky..totálne fajnové to bolo :P

3 chambrenoire chambrenoire | Web | 28. června 2011 v 21:21 | Reagovat

Napíšu, :) na tábor jedu někam k Vlašimi a pak ještě na jeden a ten je u Světlý nad Sázavou, jinak tenhle článek je super, a hlavně úplně skvělý seriály ! :)

4 Lady McFly Lady McFly | Web | 28. června 2011 v 21:37 | Reagovat

Čechy? no tak tam se asi hned tak nedostanu ale nevadí =).
Jééj, 7. nebe =D. To jsem žrala jako malá - právě díky tomuto seriálu jsem si oblíbila Kristen Biel.
Monk - nehorázně z něj kapu =D. Co si ale pamtuju, tak v TV chodíval ve špatném čase (většinou dopoledne, což jsem kvůli škole nestíhala), tak sem se na něj moc nedívala - bohužel. /ehm, přemýšlím, že si teď nějaký díl pustím =D/. - Teď mi vlastně příjde, že ho nahradil Mentalista, což je podobný druh seriálu, ovšem žádná komedie :/.
Jojo, Rex je super =). Teď nevím, kterej ten Alex je, ale mě se vždycky líbil ten, co hrál potom v Kobře /hrál taky v rexovi, ne? =D/.
Tfůůůj. To je moje noční můra =/ =D. Už od maslička se ho hrozně bojím (a to i víc než jakéhokoliv hororu). Je to natočené v takové zvláštní staré atmosféře ... ÁÁ, blbko! Teď neusnu =D =D.
Jéj, na ty čarodějky jsem už úplně zapoměla. Myslím, že pak bylo i nějaké takové volné pokračování, že? Zase to bylo o Mlidretině sestřenici (taky takovém kvítku =D).
Moje srdcovka ♥. Jako malá/menší jsem na to dosti koukala. Pak to přestali dávat, pak zase začali, jenomže to už jsem si pamatovala všechny díly =D. Nejvíc se mi zamlouvala Paige, Pru jsem moc nemusela..
Další můj =D /kurňa, teď to vypadá, že koukám na všechno, všechno se mi líbí atd, ale je to pravda!!! =D/. Dokonce jsem si kupoval ten časopis, bože =D.
ÁÁÁ, super. Snad první seriál, který jsem moc nesledovala =D. Co si pamatuju, chodil k večeru a to u nás byl jasný čas pro zprávy, takže slečna Fajn měla smůlu =P.
Krok za krokem ten jezdí ještě teď, že? Občas kouknu, je to sranda. Hlavně "Koudy" a je blůůůs =D.
Sběratelé kostí - tenhle seriál mi hodně sedl, bohužel opět špatný vysílací čas /vím, dá se sledovat i na netu, ale takový seriálů mám povícero a vše nestíhám =)/. Ale do dneška si pamatuju jeden díl, kdy byla "kůstka" zavřená s Hodginsem v autě pod zemí, opravdu napínavý díl.
Odložené případy - ách jo. skoro vždy jsem brečela =( =D. Opravdu moc hezky natočené. Mělo to duši, ne jenom nějaké pitomé vyšetřování.
Teorie- jeden stálý, co miluju ♥. Sheldon a všichni jsou úplně úžasní. Nemůžu z těch jejich hlodů =D.
Žlutá horečka, která mě moc nechytla =D. Né, mám je ráda, ale nic víc.
Futurama - upřímě, viděla jsem snad jeden díl. Vůbec nevím o co go...
Hannah Montana - koukala jsem dřív. Něco je tam fakt vtipný.

PS: promiň, ale musela jsem se vyjádřit ke všemu =D.
PPS: taky promiň za přehnané používání smajlíků, ale mám nějakou dobrou náladu =) =P =D =D.

5 Lady McFly Lady McFly | Web | 28. června 2011 v 22:13 | Reagovat

Žádný hezký po kterém bych spala neexistuje =D! Už i ten týpek mi nahání husinu (po tom, co jsem zjistila, že hraje ve Star Treku, tak se právě Star Trek stal mým druhým nejneoblíbenějším seriálem - hned po Věřte Nevěřte). No pamatuju si jen to zrcadlo ... Ale fakt extrém bylo pro mě "7 hodin smůly" nebo jak se to jmenovalo =D .. brrr.
Jo a já tě před dlouhýma komentama varovala, vzpomínáš? =D.

6 Lady McFly Lady McFly | Web | 28. června 2011 v 22:27 | Reagovat

Med nežeru - nejsem přece medvěd, ne? =D. A po zjištění, že mléko dělá pupínky, jsem odmítla konzumovat i to =D.
Pche - prej jen zloděj. Před tím se ji ale rozbila průpiska, spadly na zem ubrousky, netekla voda a vypl proud. To už je něco, že? =D.
Já čtu! Do poslední tečky... Teda pokud mám čas =D.

7 Tonii <3 aff Tonii <3 aff | Web | 29. června 2011 v 8:01 | Reagovat

Upřímně já se dříve koukala na skoro všechny seriály co jsi jsem napsala . Byla jsem do nich blázen :)
Ale přesně co jsi psala taky jsem koukala spíš na americké :D

8 Eskandriel Eskandriel | Web | 29. června 2011 v 13:55 | Reagovat

Jasně, neznám snad nikoho, kdo by nekoukal na Rychlou rotu nebo Toma a Jerryho:D Já mám nejradši Červeného trpaslíka a Plastickou chirurgii s.r.o., pak samozřejmě Simpsonovi a ještě se mi hodně líbila Gilmorova děvčata. Teď taky koukám na Ulici, ale už to není nic moc...

9 S.. S.. | Web | 1. července 2011 v 12:24 | Reagovat

Konečně. KONEČNĚ někdo kdo si dal s tématem týdne nějakou práci. Už mě nebavilo psát negativní komentáře. U tebe to ani není potřeba. Děkuji ti yaoi bože, děkuji! Ostatně tobě také.

10 penelopeo penelopeo | Web | 1. července 2011 v 12:49 | Reagovat

Z těch co jsi tu zmínila u mě vede Monk! :D I když na Simpsonovi a Čarodějky jsem se dívala též. Ale můj největší obdiv má - a když ho dávali, tak jsem se nemohla odlepit od obrazovky - Dr. House! :-D  :-P Jsem do něj fakt blázen... A nejen kvůli jeho sarkastickým poznámkám, ale zbožňuju celej jeho tým! ;-)

11 monica blanche monica blanche | Web | 2. července 2011 v 12:45 | Reagovat

Ty jo Čarodějnice školou povinné! Já mysela, že jsem jediná, kdo to zná! Byla jsem do toho naprostý blázen, boží to bylo, fakt! :D :)))

12 Ria Ria | Web | 4. července 2011 v 21:55 | Reagovat

Jé:) Na věřteNevěřte si ještě pamatuji, vždycky jsem z toho byla úplně posraná:D
Btw, Bazzinga! :D

13 Lady Megan Lady Megan | E-mail | Web | 11. července 2011 v 13:42 | Reagovat

To máš teda hodně oblíbených serošů, pln z nich znám a miluju hlavně ty čarodějnické seriály.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama